Cisternová automobilová stříkačka LIAZ 101.860 CAS-K25

Hasičský cisternový automobil LIAZ CAS-25K naše obec získala bezúplatným převodem od armády české republiky jako vyřazený a provozu neschopný v roce 2007. Členy SDH Veliny bylo vozidlo svépomocí za téměř 6 let celkově repasováno. Při repasi jsme na vozidle udělali různé úpravy, aby odpovídaly co nejvíce potřebám naší výjezdové jednotky. Vozidlo je zařazeno do výjezdu od 17 června 2013.

Základní technická data:

Rok výroby                             1990
            Max. rychlost                          90 km/h

Počet míst v kabině                 1+8
Podvozek                                zapínatelný pohon 4x4
Rozměry vozidla                     délka   7 700mm
                                               šířka   2 500mm
                                               výška  3 350mm
Celková hmotnost vozidla      16 000 kg
Motor                                      Naftový 6 válcový přeplňovaný turbo dmychadlem.
                                               Zdvihový objem 11 940 ccm Výkon 212 kW.
Obsah nádrží                           na vodu 3 500 l
                                               nádrž na pěnidlo – zrušena, nahrazeno přenosným přiměšovačem a
                                               pěnidlem v kanystrech.
Čerpadlo                                 Dvoustupňové kombinované: nízkotlaký – vysokotlaký provoz
                                               Výkon nízkotlakého:                  2500 l /min Max tlak 1,6 Mpa
                                               Výkon vysokotlakého:               1250 l/ min Max tlak 3,2 Mpa

Zařízení pro rychlý zásah        vysokotlak, délka hadice na navijáku 60m.

Vybavení vozidla:

Základní požární vybavení dle vyhlášky.

Doplňková výbava.

Fotogalerie: 2013