21.10.2023 Posvícenská zábava

SDH Veliny pořádalo na sále v hasičské zbrojnici Posvícenskou zábavu.

Děkujeme obyvatelům Velin za početnou účast.

26.8.2023 Velinské léto

Obec Veliny pořádala na Velinském fotbalovém hřišti Oslavy Ukončení léta ve Velinách.

Tuto akci pomohlo uspořádat mnoho dobrovolníků z obce pohoštění nakonec zajistili místní Hasiči.

7.6.2023 Oslavy 135 let od založení Dobrovolného hasičského Sboru ve Velinách

SDH Veliny pořádalo na místním fotbalovém hřišti oslavy 135 let Velinského Hasičského Sboru. Vlastní oslavy začaly průjezdem kolony hasičských vozidel obcí, kdy v čele jela ruční stříkačka hasičů z Litětin tažená párem koní.

Po slavnostním zahájení na hřišti proběhla řada ukázek včetně ukázky vyproštění zraněných osob z havarovaného vozidla v podání profesionálních hasičů ze stanice HZS PS Holice. Po ukončení oficiálního programu byla “už jen“ volná zábava s hudbou až do pozdních nočních hodin. Poděkování patří obci Veliny za finanční podporu a obyvatelům Velin za to, že to s námi přišli oslavit.
Děkujeme hasičům z Ostřetína, Horního Jelení, Litětin, Vysoké, Dolního Jelení a profesionálním hasičům ze stanice Holice za účast se svojí technikou a uspořádání ukázek.

Foto zde:

www.rajce.idnes.cz/hasiciveliny/album/135-let-sdh-veliny

30.4.2023 Slet čarodějnic

SDH Veliny ve spolupráci s Velinskými Tetami pořádalo Velinský Slet čarodějnic.

Všechny pořadatele potěšila velká účast místních.

18.3.2023 Dětský karneval

Sdružení Dobrovolných Hasičů ve spolupráci s Velinskými Tetami za podpory obce Veliny pořádali v sále Hasičské zbrojnice Dětský karneval.

Výzdobu sálu a program si připravily sami Velinské Tety. Občerstvení s pohoštěním zajistili hasiči.

Děti si to společně s rodiči opravdu užily. Karnevalová zábava pokračovala až do pozdních odpoledních hodin.

11.2.2023 Velinský Masopust

SDH Veliny za podpory Obce Veliny pořádalo Velinský Masopust.

Ráno v 9.hodin početný průvod masek převzal od místostarosty obce vládu nad obcí Veliny a po přesunu začal průvod své putování na horním konci obce.

Na početných zastávkách byly masky štědře pohoštěny a napojeny, za odměnu hráli muzikanti na přání a s maskami si majitelé domů zatancovali.

Po vyčerpávajícím putování byl Velinský Masopust zakončen v hasičské zbrojnici pěkným posezením s muzikanty, kteří hráli na přání k tanci i poslechu.

Poděkování patří všem Veliňákům a Veliňačkám, kteří připravili maskám vřelé uvítání a štědré pohoštění.

14.1.2023 Výroční schůze 2022.

Na sále hasičské zbrojnice proběhla výroční schůze SDH Veliny, kde hasiči zhodnotili svou práci v roce 2022 a schválili plán činnosti na rok 2023.

Po skončení oficiálního programu následovalo pohoštění a volná zábava s hudbou.