16.3.2024  Dětský karneval

Sdružení Dobrovolných Hasičů ve spolupráci s Velinskými Tetami za podpory obce Veliny pořádali v sále Hasičské zbrojnice Dětský karneval.

Výzdobu sálu a program si připravily sami Velinské Tety. Občerstvení s pohoštěním zajistili hasiči.

Děti si to společně s rodiči opravdu užily. Karnevalová zábava pokračovala až do pozdních odpoledních hodin.

17.2.2024  Velinský Masopust

SDH Veliny za podpory Obce Veliny pořádalo Velinský Masopust.

Ráno v 8:30 hodin početný průvod masek převzal od místostarosty obce vládu nad obcí Veliny a po přesunu začal průvod své putování na horním konci obce.

Na početných zastávkách byly masky štědře pohoštěny a napojeny, za odměnu hráli muzikanti na přání a s maskami si majitelé domů zatancovali.

Po vyčerpávajícím putování byl Velinský Masopust zakončen v hasičské zbrojnici pěkným posezením s muzikanty, kteří hráli na přání k tanci i poslechu.

Poděkování patří všem Veliňákům a Veliňačkám, kteří připravili maskám vřelé uvítání a štědré pohoštění.

13.1.2024  Výroční schůze 2023.

Na sále hasičské zbrojnice proběhla výroční schůze SDH Veliny, kde hasiči zhodnotili svou práci v roce 2023 a schválili plán činnosti na rok 2024.

Po skončení oficiálního programu následovalo pohoštění a volná zábava s hudbou.